رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از ثبت ۱.۵ میلیون تخلف رانندگی در کرمانشاه طی یازده ماه گذشته در راستای کاهش حوادث رانندگی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸ 12 March 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از مهر سرهنگ محمد حیدری اظهار کرد: در ۱۱ ماه سپری شده از سال جاری بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تخلف رانندگی در استان صورت گرفته و با آنها برخوردهای قانونی و لازم نیز به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ نوع تخلف حادثه ساز تعریف شده است، افزود: حرکات مارپیچ و نمایشی، عبور از چراغ قرمز و سرعت‌های غیرمجاز سهم بیشتری در حوادث رانندگی داشته‌اند که برخورد با این قبیل تخلفات به صورت جدی در دستور کار قرار داشته و در ایام نوروز تشدید هم خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه همچنین با اشاره به پررنگ بودن نقش سرعت غیرمجاز در سوانح رانندگی، تصریح کرد: در سال جاری ۴۵ هزار مورد از اعمال قانون‌های صورت گرفته مربوط به این تخلف بوده است.

وی به تشدید برخوردها با سرعت غیرمجاز در معابر درون شهری اشاره کرد و گفت: خودروهایی که در این معابر با سرعت بیش از ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رانندگی کنند توقیف و علاوه بر ضبط گواهینامه، نمره منفی نیز برای راننده لحاظ می‌شود.

حیدری با بیان اینکه اگر جمع نمره منفی رانندگان متخلف به ۳۰ برسد در مرحله اول فرد ۳ ماه از رانندگی محروم می‌شود، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم جمع نمره منفی از به ۲۵ برسد ۶ ماه محرومیت از رانندگی و در مرحله سوم چنانچه نمره منفی به ۲۰ برسد راننده متخلف تا یکسال از رانندگی محروم و گواهینامه نیز باطل می‌شود.

وی با بیان اینکه مخدوش کردن پلاک جرم است، خاطرنشان کرد: در همین راستا طی سال جاری ۷۰۰ دستگاه خودرو اعمال قانون شدند.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: همانگونه نیز که بارها اعلام کرده‌ایم پلیس به دنبال جریمه کردن نیست ولی نمی‌توان افراد قانون شکن را به حال خود رها کرد، در واقع برخورد با خاطیان حوزه راهنمایی و رانندگی مطالبه جدی مردم از پلیس است و ما هم مکلف به اجرای این کار هستیم.

فوت ۱۰۱ نفر در حوادث رانندگی درون شهری

حیدری در عین حال به حوادث رانندگی رخ داده نیز اشاره کرد و گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۰۱ نفر در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند که البته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ نفر آمار تلفات کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه با بیان اینکه ۶۵ درصد جانباختگان در حوادث رانندگی درون شهری استان عابران پیاده هستند، خاطرنشان کرد: رده سنی ۲۵ تا ۵۰ سال بیشترین آسیب پذیری و تلفات را در بین قربانیان داشته‌اند.

وی تعداد افراد جان باخته در طرح نوروزی سال ۱۴۰۱ در بازه زمانی (۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین) را نیز ۹ نفر و افراد زخمی را ۲۰۰ نفر در حوزه سوانح رانندگی درون شهری عنوان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم این آمار در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ کاهش یابد.

حیدری در عین حال همراهی مردم با پلیس را در کاهش تخلفات رانندگی بسیار مؤثر ارزیابی کرد و گفت: امید می‌رود در نوروز امسال نیز خانواده‌ها این همکاری را تداوم بخشیده تا شاهد کاهش سوانح و تلفات باشیم.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار