سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزایش پروازهای فرودگاه کرمانشاه را باعث کمک به رونق گردشگری استان دانست.
کد خبر: ۱۰۹۰۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶ 02 February 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا داریوش فرمانی در دیدار با مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، اظهار کرد: فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه به عنوان هاب منطقه از موقعیت ویژه‌ای در غرب کشور برخوردار است که می‌تواند در رونق گردشگری استان نقش بسزایی داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه در چند وقت اخیر با توجه به در دست بازسازی بودن باند اصلی فرودگاه، شاهد کاهش پروازها از استان هستیم که آسیب‌هایی را متوجه صنعت گردشگری استان به ویژه دفاتر خدمات گردشگری کرده است.

سرپرست میراث فرهنگی استان تصریح کرد: خوشبختانه روند بازسازی باند اصلی فرودگاه در دست اقدام است که امیدواریم با حمایت مدیریت ارشد استان و تلاش‌ مسئولان فرودگاه شاهد سرعت بخشی به این روند باشیم.

وی گفت: استان کرمانشاه به لحاظ مزیت‌های تاریخی و طبیعی در حوزه گردشگری در کشور سرآمد است و باید همه توان خود را برای تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌های کم‌نظیر بکار بگیریم.

فرمانی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین این زیرساخت‌ها داشتن فرودگاه بین‌المللی برای جابجایی مسافران به ویژه گردشگران خارجی است که می‌تواند کرمانشاه را نسبت به استان‌های همجوار دارای مزیت ویژه‌ای کند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه در این جلسه که با حضور نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی استان برگزار شد، تصریح کرد: متاسفانه تاسیسات گردشگری استان به ویژه دفاتر خدمات مسافرتی در سال‌های اخیر به خاطر فراگیری کرونا دچار زیان شده‌اند و هم‌اکنون نیاز است تا با تقویت پروازهای فرودگاه شرایط مناسبی را برای رونق بخشی به این مشاغل فراهم کرد.

همچنین در این نشست مجتبی بیاتی مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، افزود: کار احداث و استفاده از باند جایگزین(تاکسی وی) با تفاهم با مراکز نظامی جنب فرودگاه انجام شده است و این باند آماده بهره برداری است و به زودی عملیات اجرایی تکمیل باند اصلی با واگذاری به پیمانکار شروع می‌شود.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، افزود: پیش از این بخش‌هایی از ابتدا و انتهای باند اصلی بازسازی شده و ۴۶ درصد کار باقی مانده آن نیز در دست اقدام است.

وی گفت: برای تکمیل باند اصلی فرودگاه کرمانشاه در مرحله اول ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده است.

بیاتی ابراز امیدواری کرد با شروع عملیات اجرایی در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه شاهد بازسازی کامل باند اصلی فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه باشیم.

در این دیدار نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی استان ضمن بیان مشکلات خود، خواهان افزایش پروازها در آستانه نوروز شدند.

در استان کرمانشاه ۸۵ دفتر خدمات مسافرتی فعالیت می‌کنند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار