وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از سفرهای استانی رئیس جمهور علاوه بر دیدار با مردم، ایجاد توازن در حوزه‌های مختلف استان‌های کشور است.
کد خبر: ۱۰۹۰۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹ 02 February 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا سید «صولت مرتضوی» که به منظور بازدید و افتتاح چند طرح اشتغالزا امروز پنجشنبه به کرمانشاه سفر کرده است در دیدار با آیت الله «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه که استاندار نیز حضور داشت، افزود: همه باید آستین همت را بالا زده و نسبت به رفع مشکلات مختلف استان‌ها گام برداریم.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه تصمیمات خوبی برای استان اتخاذ شد، گفت: باید تلاش کرد نرخ بیکاری در استان را در یک بازه زمانی چند ساله کاهش و به توازن برسانیم.

مرتضوی آموزش‌های متناسب با ظرفیت بالفعل استان، فعال سازی مراکز آموزش فنی حرفه ای و هنرستان ها همچنین مراکز دانشگاهی علمی کاربردی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر دانش افزایی وجود داشته باشد اشتغال نیز که پیش درآمد ازدواج و مسکن است، بوجود خواهد آمد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: کرمانشاه استان تلاش و مجاهدت است و شایسته نیست میزان بیکاری در آن بالا باشد.

آیت الله «مصطفی علما» افزود: برخی مشکلات این استان حدود ۱۵ سال است که مرتفع نشده است و همه وظیفه دارند برای حل این مشکلات نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین وظایف مسوولان باید حول سه محور مسکن، شغل و ازدواج برای جوانان باشد تا جوانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود بلافاصله سرکار رفته و تشکیل خانواده دهد.

وی تاکید کرد: استان کرمانشاه یکی از استان های مرزی فعال کشور است که با داشتن مرزهای پر رونق نباید آمار بیکاری در آن بالا باشد.

سید «صولت مرتضوی»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح پنج شنبه ۱۳ بهمن با استقبال «محمدطیب صحرایی»، استاندار کرمانشاه برای افتتاح چند طرح ورزشی، بهداشتی-درمانی و صنعتی وارد کرمانشاه شد.

افتتاح مرکز فرهنگی، ورزشی پاسارگاد، افتتاح چند پروژه بهداشتی درمانی، افتتاح کارخانه نان صنعتی، حضور در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری از جمله برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار