مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استاندار کرمانشاه با اشاره به اجرای برنامه‌های متعدد این دفتر برای توانمندسازی خانواده‌ها و زنان مناطق محروم استان با کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی، گفت: توانمندسازی و افزایش تاب‌آوری زنان در برابر آسیب‌های اجتماعی در مناطق کم‌برخوردار از برنامه‌های مهم استان است.
کد خبر: ۱۰۸۸۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲ 18 January 2023

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا  «زهره رستمی» سه‌شنبه شب در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه (س) در مسجد امام جعفر صادق (ع) شهرک جعفرآباد با محوریت دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه، افزود: در کنار این مراسم با برکت؛ میز خدمت با حضور دستگاه‌های بهزیستی، کمیته امداد، مشاوره های حقوقی دادگستری، مشاوره های روانشاسی ، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی برپا شده تا به مشکلات مردم بویژه زنان در این منطقه محروم رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته نیز در مناطق محروم آقاجان، دولت آباد، باغ ابرایشم، شهرک باهنر شهر کرمانشاه نیز میز خدمت برگزار شده است؛ هدف از برگزاری میز خدمت در امور زنان و خانوار محلات و شهرک های حاشیه نشین کم برخوردار را افزایش تاب آوری آنان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

رستمی اضافه کرد: در کنار این میز خدمت؛ مشاوران حقوقی برای کمک به مشکلات حقوقی و روانشناسان برای مشاوره دادن برای کاهش آسیب اجتماعی؛ همچنین نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد در راستای حمایت و پشتیبانی از خانوارهای بی بضاعت و ارایه خدمت به آنها، به طور همزمان حضور دارند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود؛ توانمندسازی زنان در محلات حاشیه نشین و کم برخوردار را از دیگر اهداف مهم این برنامه دانست و گفت: با راه اندازی کارگاه های مهارت آموزی در این محلات، بدنبال توسعه مشاغل خانگی در این مناطق در راستای کمک به معیشت و اقتصاد خانواده های کم بضاعت هستیم.

رستمی در ادامه به اعتبار مصوب ۵۵ میلیارد تومانی سفر رییس جمهور به استان که کمک به مشاغل خانگی و زنان روستایی از مهم ترین اهداف آن بود، اشاره کرد و گفت: متاسفانه تاکنون این اعتبار به استان تخصیص داده نشده تا این گونه برنامه‌ها با شتاب بیشتری در حوزه معیشت و مشاغل زنان در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اما با وجود عدم تخصیص این اعتبارات، این دفتر در حوزه زنان و خانواده به اجرا برنامه های مختلفی در حوزه کمک معیشت و اقتصاد خانواده، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش تاب آوری با برگزاری کارگاه های مهارت آموزی، کلاس های مشاوره و میز خدمت با هم افزای دیگر ارگان ها در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار تعطیل نکرده است.

رستمی در پایان همچنین یکی از اهداف مهم برپایی میز خدمت زنان در مناطق کم برخوردار و محروم استان علاوه بر رسیدگی به مشکلات آنها؛ ترویج جهاد تبیین و روشنگری در باب مسائل کشور و ایجاد موج امید و استقامت در آنان در مقابل تحریم های ناجوانمردانه دشمنان اعلام کرد.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار