یک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان گفت: براساس مطالعات انجام شده افراد مبتلا به بیماری کبدچرب بسیار مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و همچنین مرگ ناشی از این بیماری‌ها هستند.
کد خبر: ۱۰۸۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷ 01 December 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا دکتر ژاله دینار با بیان اینکه بیماری کبد چرب یکی از شایع‌ترین بیماریهاست که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته و درمان مناسبی برای آن توصیه نمی‌شود، افزود: کبد چرب به دلیل رسوب چربی به علل مختلف خصوصاً افزایش شیوع سندروم متابولیک به علت تغییرات روش زندگی مانند بی‌تحرکی و رژیم غذایی نامناسب ایجاد می‌شود.

وی اظهار کرد: آنچه که باعث نگرانی در خصوص کبد چرب می‌شود این است که براساس مطالعات صورت گرفته حوادث قلبی عروقی پیش از بروز نارسایی کبد ایجاد می‌شود، بنابراین نیاز است که موضوع کبد چرب را جدی بگیریم.

دینار عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات درمانی در این خصوص انتخاب روش زندگی مناسب و اصلاح الگوی غذایی، انجام ورزش، کاهش وزن و خصوصاً کاهش چربی شکمی و اصلاح الگوی خواب است.

وی ادامه داد: در کنار این روش‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به بیمارانی که دارای کبد چرب هستند، نیاز به دارو جهت تنظیم روش درمانی نیز ضروری است.

دینار افزود: مهمترین نکته این است که به بیمار اطمینان داده شود که با رعایت روش صحیح زندگی و استفاده از دارو، کبد چرب درمان می‌شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار