مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین، دو منطقه جدید بانه -مریوان و مهران را رقبای اصلی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین دانست و گفت: باید هرچه زودتر شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذار در منطقه آزاد قصرشیرین فراهم شود.
کد خبر: ۱۰۷۹۸۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵ 30 November 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا دکتر نادر نادری در اولین جلسه شورای راهبردی سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قصرشیرین با بیان اینکه ۳۰ سال فرصت را برای ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین از دست دادیم، افزود: این منطقه باید اکنون همپای مناطق آزاد قدیمی کشور پر رونق بود.

وی ادامه داد: همین حالا نیز منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در جمع هفت منطقه دیگر به تصویب رسیده و اکنون شش رقیب دیگر داریم که دو رقیب شامل منطقه آزاد مهران و بانه‌-مریوان بلحاظ اینکه آن‌ها نیز با عراق همجوار هستند، رقبای اصلی ما محسوب می‌شود.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین معتقد است، حتی در این مرحله نیز قصرشیرین از جهاتی آخرین منطقه آزاد بود و باید تلاش کنیم تمام این تاخیر‌های گذشته را جبران کرده و پیشتاز شویم.

نادری بر لزوم فراهم کردن زیرساخت‌ها برای جذب هرچه زودتر سرمایه‌گذاران تاکید کرد و افزود: همین حالا سرمایه‌گذاری داریم که اعلام کرده می‌تواند ۵۰۰۰ شغل ایجاد کند و اگر معطل کنیم، برای سرمایه‌گذاری به استان‌های دیگر خواهد رفت.

وی از منطقه آزاد تجاری قصرشیرین به عنوان دروازه تحول و توسعه کرمانشاه یاد کرد که بواسطه قدمت، موقعیت استراتژیک و ... از بسیاری از مناطق آزاد دیگر کشور برتر است و اضافه کرد: منطقه آزاد تجاری ارس که معین ماست هم اکنون ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی دارد و این در حالیست که قابلیت‌های قصرشیرین از ارس بیشتر است.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین جذب سرمایه‌گذار در این منطقه را نیازمند دو کار اساسی دانست و تاکید کرد: تایید اساسنامه یکی از این موارد است که اکنون اساسنامه هر هفت منطقه با هم از سوی دولت به شورای نگهبان ارسال شده که کلیات آن مورد تایید قرار گرفته و برای چند اصلاح جزیی به دولت برگشت داده شده است.

نادری ابراز امیدواری کرد تا کمتر از یک ماه آینده تایید اساسنامه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نهایی شود.

وی همچنین درباره تدوین طرح جامع به عنوان کار اساسی دیگر نیز خاطرنشان کرد: کار انتخاب مشاور برای تدوین طرح جامع نیز در مراحل نهایی است.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین ابراز امیدواری کرد با نهایی شدن اساسنامه و طرح جامع هر چه زودتر شاهد جذب سرمایه‌گذار در منطقه باشیم و گفت: لازم است دستگاه‌های خدمت رسان نیز برای تامین آب، برق و سایر زیرساخت‌ها پای کار بیایند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار