معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اعلام اینکه هزار و ۲۸۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری در سطح استان وجود دارد، احیای این میزان بافت را نیازمند همکاری و مشارکت مردم دانست و گفت: خوشبختانه مردم کرمانشاه در این زمینه آماده همکاری هستند.
کد خبر: ۱۰۷۷۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳ 17 November 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا «منوچهر فخری» در سومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان کرمانشاه افزود: به طور قطع با فرهنگ سازی صورت گرفته و مشارکت مردم به راحتی می‌توان زمینه را برای احیای این بافت‌ها فراهم کرد.

وی همچنین از مدیران ذیربط خواست که با اجرای راهکار‌های علمی نسبت به تهیه برنامه بلند مدت برای احیای این بافت‌ها در استان اقدام کنند و تصریح کرد: بحث ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی موضوع بسیار مهمی است که باید در دستور کار ویژه فرمانداران و شهرداران استان قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه خواستار تعامل و رایزینی بیشتر مدیران ذیربط برای گرفتن اعتبارات بیشتر از مرکز به منظور تسریع در اجرای برنامه‌های مربوط به ساماندهی بافت‌های فرسوده در استان شد.

فخری با بیان اینکه برای ساماندهی بافت‌های فرسوده باید یک برنامه بلندمدت تدوین شود، همکاری، هماهنگی و همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی را زمینه ساز تسریع در اجرای برنامه‌های بازآفرینی و تحول در بافت‌های فرسوده عنوان کرد.

وی ادامه داد: باید در زمینه احیای بافت‌های ناکارآمد، برنامه ریزی ویژه‌ای صورت گرفته و همه دستگاه‌ها هماهنگ با هم اقداماتی را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به برگزاری جلسه آینده ستاد بازآفرینی شهری با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار داریم که مسئولان هر یک از دستگاه‌های عضو ستاد برنامه‌های خود را برای این جلسه آماده کنند و جلسات مربوط به این به صورت مستمر در هر ماه تشکیل خواهد شد تا نسبت به احیای بافت‌های فرسوده کارها، قویتر و بهتر دنبال شوند.

استان کرمانشاه بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان دارد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار