مجری طرح آبرسانی به روستا‌های استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون عملیات اجرایی در بیش از ۲۵۰ روستا در سطح استان شروع شده است.
کد خبر: ۱۰۷۵۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶ 05 November 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از فارس استان کرمانشاه با تنش آبی بسیار بالایی مواجه است و با کاهش نزولات جوی طی چندسال اخیر کمبود آب در سطح استان به خصوص روستا‌ها نمود بیشتری داشته به طوریکه هم‌اکنون در فصل پاییز هم بسیاری از روستا‌ها با تنش آبی مواجه هستند.

محمدی، مجری طرح آبرسانی به روستا‌های استان کرمانشاه در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص جهاد آبرسانی به روستا‌های استان کرمانشاه، اظهار کرد: در دولت رییسی، جهاد آبرسانی در وزارت نیرو و آبرسانی به ۷ هزار روستا در کشور شکل گرفت که ۳۴۹ روستا از این تعداد سهم استان کرمانشاه است.

وی با اشاره به قرارداد ۳۴۰ میلیارد تومانی با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در این خصوص، ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون عملیات اجرایی در بیش از ۲۵۰ روستا در سطح استان شروع شده است.

مجری طرح آبرسانی به روستا‌های استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: عملیات‌های اجرای برای روستا‌های هشت شهرستان مرزی استان با همکاری قرارگاه نجف اشرف و ۶ شهرستان باقی‌مانده با سپاه حضرت نبی اکرم (ص) آغاز شروع شده است.

وی مدت زمان قرارداد با قرارگاه نجف اشرف و سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) را ۳۰ ماهه اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود قبل از زمان مقرر تمامی تعهدات انجام شود.

محمدی گفت: سال گذشته بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد چشمه‌های سطح استان خشک شدند و به اجبار از سد‌ها و چاه‌های عمیق آب گرفتیم، خیلی از روستا‌ها در این فصل سال هنوز با تنش آبی مواجه هستند با این وجود در غالب جهاد آبرسانی در تلاش هستیم اتفاق بزرگی در استان رخ دهد.

وی از مردم خواست مقوله مدیریت مصرف را به جد در دستور کار داشته باشند و اضافه کرد: علاوه بر طرح جهاد آبرسانی، ۶۰۰ روستایی دیگر را سطح استان در دست اقدام داریم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار