رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان کرمانشاه، از تجمع پزشکان در محدوده پارکینگ شهرداری به عنوان عامل اصلی ترافیک در بافت مرکزی شهر کرمانشاه یاد کرد.
کد خبر: ۱۰۵۹۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰ 03 August 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا حجت الله عزیزی، با اشاره به افزایش روزافزون ترافیک در بافت مرکزی شهر کرمانشاه، گفت: عوامل مختلفی از جمله عرض کم معابر اصلی و افزایش خودرو‌های شخصی در این زمینه دخیل است، اما در میان عامل اصلی ترافیک تجمع پزشکان در محدوده پارکینگ شهرداری است.

وی افزود: در طول هفته به دلیل تجمع پزشکان در این محدوده شاهد ترافیک شدید هستیم، اما روز‌هایی که فعالیت پزشکان تعطیل است، ترافیکی در این محدوده نداریم.

رییس پلیس راهور شهرستان کرمانشاه گفت: فرهنگ سازی در خصوص استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هم در این زمینه چندان کارساز نیست، چرا که بسیاری از بیماران مراجعه کننده از شهرستان‌ها و استان‌های اطراف هستند و به ناچار با وسیله شخصی خود تردد می‌کنند.

عزیزی با تاکید بر لزوم جابجایی پزشکان از این محدوده گفت: باید در زمینه رفع معضل ترافیک پارکینگ شهرداری فکر و اقدام اساسی صورت گیرد.

رییس پلیس راهور شهرستان کرمانشاه در خصوص معضل کمبود پارکینگ در محدوده مرکزی شهر هم گفت: متاسفانه در این زمینه کمبود شدید داریم و نیاز است پارکینگ‌های بیشتری احداث شود.

وی افزود: در حال حاضر سه تا چهار پارکینگ سرپوشیده و چند پارکینگ روباز داریم که به هیچ عنوان جوابگوی خورو‌ها در بافت مرکزی شهر نیست.

عزیزی گفت: مشکل کمبود پارکینگ فقط به مرکز شهر محدود نمی‌شود و در شهرک‌هایی هم که بازار فعال دارند، مشکل کمبود پارکینگ داریم.

وی با تاکید بر لزوم احداث پارکینگ‌های بیشتر بویژه پارکینگ طبقاتی، گفت: در حال حاضر دو تا سه پارکینگ طبقاتی داریم و اگر بتوانیم این نوع پارکینگ‌ها را گسترش دهیم، تا حدی مشکل بافت مرکزی شهر رفع می‌شود.

عزیزی خاطرنشان کرد: در کنار توسعه پارکینگ، نیاز است فرهنگ سازی جدی از سوی رسانه‌ها درخصوص استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی صورت گیرد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار