سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: باید چهره زیبای کرمانشاه را به زوار عتبات عالیات نشان دهیم.
کد خبر: ۱۰۵۹۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷ 03 August 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا ابراهیم رحیمی‌زنگنه امروز (۱۲ مرداد) در نشستی که به منظور آمادگی شهرستان برای پذیرایی از زوار اربعین برگزار شد، با اشاره به اینکه شهرستان کرمانشاه ۶۳ موکب ثبت شده دارد، گفت: باید هرچه سریعتر جانمایی موکب‌ها انجام و محل دقیق برپایی هر موکبی مشخص شود.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه باید موکب‌ها را در محل‌هایی مستقر کنیم که جاذبه‌های کرمانشاه را به زوار عتبات عالیات نشان دهند، گفت: باید چهره زیبای کرمانشاه را به زوار عتبات عالیات نشان دهیم.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه باید برای پذیرایی از زوار عتبات عالیات در مسیر‌های رفت و برگشت آمادگی داشته باشیم، گفت: باید با استقبال و پذیرایی خوب از زوار اباعبدالله الحسین (ع) خاطره خوبی از کرمانشاه در ذهن زوار به جا بگذاریم.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه کرمانشاهی‌ها از گذشته‌های خیلی دور به میهمان نوازی از زوار عتبات عالیات شهره بوده‌اند، گفت: باید طوری برنامه‌ریزی کنیم تا یاد خوبی از کرمانشاه در اذهان زوار عتبات عالیات تداعی شود.

وی در ادامه خواستار تشکیل ستاد استقبال از زوار عتبات عالیات در شهرستان کرمانشاه در مسیر‌های رفت و برگشت شد و گفت: باید موکب‌ها و محل‌های اسکان زوار را در مبادی شهرستان به زوار معرفی کرده و از آن‌ها به گرمی استقبال کنیم.

وی تاکید کرد: نباید بگذاریم زوار عتبات عالیات هنگام حضور در کرمانشاه برای پیدا کردن موکب و محل اسکان سرگردان بمانند.

رحیمی‌زنگنه بیان اینکه در ایام اربعین قریب ۲.۵ میلیون زائر عتبات عالیات از مسیر کرمانشاه تردد می‌کنند، گفت: کرمانشاه به دلیل موقعیت استراتژیک خاص خود از گذشته‌های خیلی دور به عنوان دروازه کربلا شناخته شده و باید از این ظرفیت در شهرستان استفاده کنیم.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار