معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه از افزایش ۴۰ درصدی سطح بیمه اراضی کشاورزی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ 04 July 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا رشید امینی، با اشاره به استقبال خوب کشاورزان استان از بیمه اراضی کشاورزی در سال زراعی جاری، گفت: نسبت به سال زراعی گذشته افزایش ۴۰ درصدی سطح بیمه اراضی کشاورزی استان را شاهد هستیم.

امینی افزود: امسال بیش از ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر پوشش بیمه رفته است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین اراضی استان در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و سنقروکلیایی زیرپوشش بیمه رفته، گفت: زارعان مناطق گرمسیری استان کمترین استقبال را از بیمه محصولات کشاورزی داشته اند.

امینی یادآوری کرد: سال زراعی گذشته حدود ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه بیمه شده بود.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون در حال برآورد خسارت‌های وارده به کشاورزان استان برای پرداخت غرامت‌ها هستیم، گفت: به محض اینکه مبلغ خسارات وارده بر اساس ارزیابی‌های کارشناسان بیمه مشخص شود، نسبت به پرداخت غرامت به کشاورزان استان اقدام خواهد شد.

امینی در ادامه اشاره‌ای هم به پرداخت غرامت به کشاورزان در سال زراعی گذشته داشت و گفت: پارسال در مجموع ۱۵۴ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان متضرر از خشکسالی و دیگر عوامل در استان پرداخت شد که عدد خیلی خوبی است.

وی اضافه کرد: تمامی غرامت‌های کشاورزان خسارت‌دیده در سال زراعی گذشته پرداخت شده و همین موضوع استقبال بیشتر کشاورزان از بیمه اراضی کشاورزی در سال زراعی جاری را به دنبال داشته است.

امینی تاکید کرد: بیمه محصولات کشاورزی تنها چتر حمایتی است که می‌تواند در زمان بروز خسارت به داد کشاورزان برسد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار