انتشارات آون مجموعه داستان کودک (گربه کور) با زبان کُردی با عنوان «پشی کوور» اثر «محمدرضا الله دادی» نویسنده کرمانشاهی را در ۱۶ صفحه و تیراژ هزار نسخه چاپ و روانه بازار کرد.
کد خبر: ۱۰۵۳۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵ 27 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا «میثم رجبی» مدیر انتشارات آون درباره این کتاب گفت: مجموعه داستان «پشی کوور» بر مبنای ذهن و خلاقیتی کودکانه نوشته شده و از این لحاظ دارای ارزش می باشد که نویسنده آن خردسال است و برای هم نسل های خود نوشته است.

وی گفت : در آثاری که برای بخش کودک و نوجوان نوشته می شود یکی از کاستی های که همواره دیده می شود نرسیدن زبان نویسنده بزرگسال به زبان کودک و نوجوان است یعنی نویسنده باید خودش را در دنیای کودکان قرار دهد و مثل آنها پدیده ها را مشاهد کند و در مورد آنها فکر نماید.

این نویسنده کرمانشاهی ادامه داد: این مساله مهمی است که باید نویسندگان و شاعران بخش کودک بیشتر به آن توجه نمایند در حالی که یکی از راه های رسیدن به این زبان خود کودکان و نوجوانان هستند که در کنار شرکت در جلسات انجمن ها و محافل ادبی می توانند بهتر از هر قلمی دنیای کودکانه را در قالب داستان ها و اشعاری برای همسالان خود بیان نمایند.

رجبی گفت : ادبیات کودک و نوجوان در شهرستان اسلام آباد غرب از گذشته مورد توجه ویژه بوده است و در ۲ حوزه ادبیات فارسی و کُردی آثاری از گذشته نشر پیدا کرده است که در میان آنها باز شاهد نویسندگان خرد سالی در این شهرستان بوده ایم که همین موضوع باعث شده تا نشر آون به بخش کودک و نوجوان نگاه ویژه ای داشته باشد.

«محمدرضا الله دادی» متخلص به ڕزگار، متولد سال ۱۳۹۱ از شهرستان اسلام آباد غرب و فرزند اول خانواده است. ایشان با توجه به اینکه مادرش(خانم سمیه صفری) از شاعران خوب کُردی سرای اسلام آباد غرب می باشد بە همراه مادر در جشنواره های مختلفی شرکت نموده و از سن ۶ سالگی تاکنون حائز مقام های مختلفی شده است.

کتاب «پشی کور» با دو زبان کُردی و فارسی نوشته شده است و داستان پسر و دختری را روایت می کند که جوجه های رنگی خود را به روستا می برند و در آنجا...

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار