فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:
فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس، کرمانشاه جزو ۴ استان اول کشور در برخورد با قاچاقچیان اسلحه و کشف سلاح‌های غیرمجاز بوده است.
کد خبر: ۱۰۵۱۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰ 18 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه سردار "علی اکبر جاویدان" فرمانده انتظامی استان در نشست مسئولان عالی انتظامی و قضائی استان که در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در حدود ۳ ماهی که از سال جاری می‌گذرد بیش از ۶۰۰ قبضه اسلحه غیرمجاز و قاچاق توسط پلیس کرمانشاه کشف شده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید بیش از این اجازه داد تا قبح وجود اسلحه در جامعه و تیراندازی‌های روزانه‌ای که صورت می‌گیرد شکسته شود، گفت: عادی شدن این مسئله موضوع بسیار خطرناکی است که البته پلیس با همکاری و هماهنگی دستگاه قضائی ورود همه جانبه‌ای نسبت به این موضوع داشته و نتایج خوبی حاصل شده است.

جاویدان کشف بالغ بر ۶۰۰ قبضه سلاح گرم، ۷۰۰ قبضه سلاح سرد و حدود ۳ هزار و ۲۰۰ عدد فشنگ و مهمات از باند‌های قاچاق و افراد مجرم در ۳ ماهه سال جاری را بیانگر اهتمام پلیس در مقابله با عاملان ناامنی جامعه و قاچاقچیان عنوان کرد و گفت: از این پس قاطعانه‌تر با این دسته از افراد برخورد می‌شود و جرائم سنگین تری در انتظارشان خواهد بود.

رئیس پلیس استان کرمانشاه برخورد قاطعانه و بدون گذشت با عاملان تیراندازی و ناامنی در جامعه را از مهمترین مطالبات مردم عنوان کرد و گفت: این مطالبه کاملا به حق بوده و پلیس به عنوان متولی نظم و امنیت جامعه وظیفه خود می‌داند به آن پاسخ داده و امنیت شهروندان را تامین کند.

وی با بیان اینکه اختلافات ملکی، مالی، اختلافات شخصی و خانوادگی به ترتیب مهمترین انگیزه‌های تیراندازی در استان به شمار می‌رود، افزود: در یک ماه اخیر بیشترین تیراندازی‌ها در شهرستان‌های کرمانشاه و اسلام آبادغرب بوقوع پیوسته است.

سردار جاویدان در پایان از همراهی دستگاه قضایی با پلیس و اهتمام آن‌ها در قاطعیت صدور احکام برای عاملان تیراندازی و لغو مرخصی آن‌ها قدردانی و ابراز امیدواری کرد با تداوم طرح‌های پلیس و همکاری مراجع قضائی شاهد تداوم سیر نزولی تیراندازی‌ها در استان باشیم.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار