استاندار کرمانشاه:
استاندار کرمانشاه از سفر قریب الوقوع دکتر رئیسی به کرمانشاه خبر داد و گفت: کرمانشاهی‌ها در سفر رئیس جمهور منتظر شنیدن خبرهای بسیار خوب پیرامون پروژه های بزرگ و کلیدی استان باشند.
کد خبر: ۱۰۵۱۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵ 16 June 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه بهمن امیری مقدم روز پنج شنبه در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور معاونین استاندار و مدیران دستگاه های مختلف برگزار شد؛ عنوان کرد: استان کرمانشاه بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه کاره عمرانی دارد.

وی تصریح کرد: یک سهم اعتباری اولیه برای کرمانشاه در نظر گرفته شده بود که با پیگیری ها و نشست های متعدد در تهران و به ویژه حمایت های معاون اجرایی رئیس جمهور، خوشبختانه اعتبارات بسیار بیشتری به استان اختصاص یافت.

امیری مقدم افزود: در سفر رئیس جمهور، کرمانشاهی ها از زبان دکتر رئیسی این خبرهای خوش در حوزه سامانه گرمسیری و سردسیری، ساخت مصلی کرمانشاه، راه آهن کرمانشاه _ خسروی و ... را خواهند شنید.

وی از آغاز به کار ستاد عملیاتی ویژه برای پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری خبر داد و گفت: این ستاد در تمامی ادارات و شهرستان تشکیل می شود و مصوبات سفر را به شکل مداوم پیگیری خواهد کرد.

مدیر ارشد استان عنوان کرد: همچنین در این سفر در قالب یک نمایشگاه ظرفیت های استان در حوزه‌های مختلف به رئیس جمهور و هیئت همراه ارائه می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره بی توجهی و بی خیالی برخی مدیران طی این سال‌ها به موضوعات مهم استان، عنوان کرد: متاسفانه این بی توجهی‌ها و رهاشده‌گی‌ها در سالیان گذشته، لطمه های بسیاری در حوزه های مختلف به استان کرمانشاه زده است.

استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه به دلیل برخی کم کاری‌ها در حوزه جهاد کشاورزی، امروز قادر به جذب سرمایه‌گذار در بخش‌هایی مانند گلخانه‌ها نیستیم و این موضوع قابل قبول نیست.

وی با انتقاد از مدیرانی که خود را به خواب زده اند، گفت: همه ما در برابر خون شهدا مسئولیت داریم و مدیرانی که با کم کاری و بی خیالی به استان لطمه زده اند نباید در پشت میزهای مدیریتی باقی بمانند.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: بدون هیچ تعارفی با مدیران ناکارآمد برخورد خواهیم کرد.

وی با انتقاد از خام فروشی در استان گفت: مجوزهای بهره برداری باید حتما همراه با قید دایر کردن مجموعه های فرآوری باشد و تلاش کنیم سنت خام فروشی در کرمانشاه برچیده شود.

امیری مقدم تاکید کرد: سازمان صمت در قالب یک تفاهم نامه با دانشگاه، خانه صنعت و پارک علم و فناوری بستر استفاده از ظرفیت‌های این مجموعه ها در راستای فرآوری مواد خام استان را فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فراهم شدن امکان عبور زوار حسینی در ایام اربعین امسال از طریق مرز خسروی خبر داد و گفت: با نشست ها و پیگیری های متعددی که از طریق ستاد اربعین، مقامات عراقی و دیگر مسئولان انجام داده ایم، تلاش می کنیم مرز خسروی به صورت دایمی بازگشایی شود.

استاندار گفت: با هماهنگی های انجام شده اولین گروه از زوار اربعین تا چند روز آینده به عتبات عالیات اعزام می شوند و این روند ادامه خواهد داشت.

 

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار