مسئول دفتر تئاتر خیابانی کرمانشاه:
مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان کرمانشاه با انتقاد از عدم حمایت ارشاد و سایر دستگاه‌ها از هنر تئاتر خیابانی، گفت: در ایام شیوع کرونا که عمده برنامه‌های فرهنگی و هنری تعطیل بود، متاسفانه آنطور که باید از ظرفیت تئاتر خیابانی استفاده نشد.
کد خبر: ۱۰۱۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷ 22 November 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، مرتضی اسدی مرام  با اشاره به وضعیت نامناسب گروه‌های هنری در ایام شیوع کرونا گفت: شاید در این بین، تئاتر خیابانی یکی از خوش شانس‌ترین رشته‌ها باشد چرا که فعالیت‌های آن عمدتا در فضای باز بوده و در شرایط کرونایی کمتر دچار چالش شدیم.

وی افزود: در ایام شیوع کرونا فعالیت گروه‌های تئاتر خیابانی استمرار داشت و حتی در وضعیت "قرمز" اجرا‌هایی برای تشویق مردم به رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردیم، اما در مجموع اگر مقایسه‌ای بین اجرا‌های دو سال اخیر با سال‌های گذشته داشته باشیم تعداد اجرا‌ها به شدت پایین آمده و ادارات کمتر از این هنر برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده می‌کنند.

وی با انتقاد از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان گفت: این انتظار بود در دو سال اخیر که عمده برنامه‌های فرهنگی و هنری بواسطه کرونا تعطیل شده بود، از ظرفیت هنر تئاتر خیابانی به نحو مطلوب تری استفاده می‌شد که این کار صورت نگرفت.

اسدی مرام گفت: در این دو سال می‌شد کار‌ها و برنامه‌های فرهنگی بیشتری را به واسطه تئاتر خیابانی پیش برد، اما این کار انجام نشد.

وی افزود: انتظار این است که تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها و بویژه ارشاد، شهرداری و ... در این ایام که امکان برگزاری بسیاری برنامه‌های فرهنگی و هنری فراهم نیست، از ظرفیت تئاتر خیابانی استفاده بیشتری ببرند.

مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت گروه‌های بسیاری در حوزه تئاتر خیابانی گفت: در این بین ۱۶ تا ۱۷ گروه به صورت فعال در این عرصه فعالیت کرده و بسیار توانمند هستند.

وی از فعالیت گروه‌های تئاتر خیابانی در شهرستان‌هایی مانند اسلام آبادغرب، هرسین، کنگاور و پاوه هم خبر داد وافزود: هرساله در شهرستان هرسین جشنواره تئاتر خیابانی هم برگزار می‌شود که امسال به دلیل شرایط کرونایی موفق به برگزاری این جشنواره نشدیم.

اسدی مرام به توانمندی هنرمندان تئاتر خیابانی استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه گروه‌های تئاتر خیابانی استان همواره حضور پررنگی در جشنواره‌های ملی و بین المللی تئاتر خیابانی دارند.

وی افزود: امسال سه گروه از استان به جشنواره بین المللی تئاتر مریوان راه پیدا کرده و یک گروه به جشنواره ارس باران و یگ گروه دیگر نیز به جشنواره آیین‌های سنتی رفته است.

اسدی مرام خاطرنشان کرد: در جشنواره بین المللی تئاتر فجر سال گذشته هم چهار گروه از استان کرمانشاه توانستند به این جشنواره راه پیدا کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار